Online: /


RC Team Mini-z Cup, České Heřmanice, 18.4.2010

Závod o českoheřmanický pohár

U příležitosti Výstavy modelářské techniky 17-18.4.2010 v Českých Heřmanicích uspořádal RC Team Vysoké Mýto závod RC Team Mini-z Cup o „českoheřmanický pohár“. Do závodů se přihlásil velmi slušný počet 19ti závodníků.
Přípravě výstavy i závodů samotných jsme věnovali nemálo času, jak zajištěním pohárů, diplomů, plakátů, sponzorských cen pro nejlepší či drobných pozorností pro každého jezdce, tak i klubovým kvalifikačním závodům, z nichž vyšli dva jezdci RC Teamu s momentálně nejlepší formou, kteří byli nasazeni do čela dvou základních skupin „českoheřmanického poháru“. Do čela zbývajících dvou základních skupin své jezdce nasadil TRCA Třebechovice pod Orebem, se kterým jsme sváděli tuhé boje již na sklonku minulého roku na „třebechovickém poháru“.


I v Českých Heřmanicích se soutěžilo na originální dráze Kyosho 6x4 metrů s elektronickým měřením kol. Již během sobotní části výstavy jsme blížící se závody mini-z usilovně propagovali a tak se první nedělní rozjížďky uskutečnily za velmi slušné podpory diváků, kteří s námi vydrželi po celý den sledovat zajímavé soupeření na dráze a kteří sympaticky povzbuzovali závodníky. O veškerém dění měli dobrý přehled díky komentovanému programu i výsledkům průběžně promítaných projektorem na zeď.Závod byl otevřen jezdcům bez rozdílu věku a tak se kromě juniorů představili i tatínkové, kteří se snažili držet krok s dravými mladíky.


Již série rozjížděk na 12 kol přinesla několik velkých překvapení v podobě vyřazení třech favorizovaných a nasazených borců Ondry Blažka a Daniela Koóse z TRCA a Vojty Mlynáře z RC Teamu.
Do semifinále postoupilo osm borců. I semifinálové jízdy se jely na dvě rozjížďky a početní diváci vytvořili skutečně výbornou atmosféru. Semifinále „A“ se stalo soubojem rodinných týmů Mlynářů a Vaňků, z nichž po velkém a napínavém boji do finále postoupili senioři.


Dvě čtveřice jezdců se pak představily v Malém a Velkém finále, která se jela vždy na 50 kol. Ve Velkém finále bravurní jízdou zvítězil Adam Krátký před talentovaným Petrem Dvořákem, který s mini-z před závody absolvoval pouhé tři (!) tréninky...


Poháry a ceny účastníkům závodů před vytrvalým a stále početným diváctvem předal heřmanický starosta Pavel Eliáš spolu s patronkou závodů JUDr.Evou Vaňkovou, která zastupovala naše laskavé sponzory a partnery.Předchozí článek RC Teamu ze závodů Mini-z


Zpracováno 27.4.2010