Vysoke Myto, CZ:
Teplota: 14.1 stC
Vlhkost: 74.5 %

RC Moravian Le Mans Series 2024, R4 Svitavy, sobota 24.8.2024

Čtvrtý závod RC Moravian Le Mans Series (MLMS) ročníku 2024 se uskutečnil na asfaltové dráze ve Svitavách. Kromě LeMans zde jeli i spalovací Veteráni, program tedy byl vcelku nabitý. Počasí vyšlo krásné, od rána slunečno, teplo. Zázemí ve Svitavách je výjimečně kvalitní, díky dlouhodobému úsilí domácího klubu. Sice jsem s sebou měl vlastní stolek, židli, přístřešek, ale nemusel jsem je ani vyndávat z auta, bylo tu místa dost v krytém depu. Trať byla v určitých místech dost kluzká, bylo potřeba mít někde lehčí prst.
Hlavní závod LeMans se jel opět klasickým formátem, tedy dvě kvalifikace na best lap a následně finálových 4x 15 minut bez škrtání.

Zapsal jsem se do dvou kategorií, LMP2 s Porsche 956KH s motorem 13,5 a GTstock s Porsche 911 GT3 RS s motorem 17,5. Čekalo mě tedy 10+10minut (dvě kvalifikace ve dvou kategoriích) + 60+60 (dvě kategorie na 4x15 minut) = 140 minut čistého závodního času na dráze, to už je slušná porce na to, že je potřeba neudělat závažnou chybu.

V GTstock 17,5 jsem se z B-skupiny na dálku honil s Maty Maixnerem jedoucím v Á-čku, Maty ale na domácí trati uspěl, auto mu jelo pěkně a umístil se dokonce na třetím místě v absolutním pořadí.

V LMP2 mi ujel Roman Krejčí, který nasadil motor 10,5, na něho můj slabší motor 13,5 nestačil. Ujížděl mi i velmi pěkně jedoucí Martin Krejčí také s motorem 10,5, ale měl technické obtíže a mírně se propadl pořadím. Ve dvou kategoriích úspěšně jezdil i Aleš Matyášek. Přemek Řihánek se rozjížděl postupně, nejlépe mu vyšla závěrečná jízda a dojel celkově sedmý. Lucka Krejčí jela spolehlivě, svým vytrvalostním tempem a s velkým přehledem, stejně jako Jarda Kočí. Na 12. a 13.místě dojeli Jan Hofer a Zdeněk Míča. Za nimi v LMP3 bojovali Tonda Hudec a Svatopluk Hájek. David Gula měl bohužel technické potíže a propadl se pořadím. LMP1-čku si Roman Krejčí jen trochu projel, ale pak se musel věnovat organizaci a časomíře, soustředil se tedy na LMP2, které vyhrál, stejně jako celkové pořadí.

Účastníků bylo tentokrát trochu méně, ve skupině se tedy setkávala auta různých kategorií a s poměrně velkým rozdílem výkonnosti. Dlužno ale říci, že se jelo vcelku ohleduplně a nedocházelo ke zbytečným kolizím. Za to patří dík všem soutěžícím.

Tentokrát jsem se konečně obešel bez technických problémů, svezení ve dvou kategoriích bylo příjemné a závody si opravdu užil.
Výsledky v celkovém pořadí napříč kategoriemi jsou v příloze.

Velké poděkování patří pořadatelům v čele s neúnavným Romanem Krejčím. Velmi dobře fungoval bufík a celé svitavské zázemí RC-areálu.

Tento příspěvek naleznete i na našem Facebooku.