Online: /

Rebels Race, Praha,
sobota 4.1.2020

První závod roku 2020 a hned skvělá účast : 98 aut na startu ! To svědčí o vysoké reputaci, skvěle připravené trati a výborné organizaci závodů Rebels Race v Praze na Třebešíně. Trať tentokrát byla postavena jako velmi technická s mnoha zatáčkami a technickými pasážemi.

Největší zastoupení, 26 aut ve startovním poli, jsme viděli v kategorii Open. Tuto kategorii vyhrál Matěj Šulc.

Podobně byla obsazena i kategorie Stock, 25 aut, vyhrál Karel Kratochvíl.

13 Formulí na startu a na stupni nejvyšším stanul Jan Kanina. Jakub Vaněk z RC Teamu Vysoké Mýto po napínavých soubojích na trati vyhrál skupinu B.

11 Hobbíků je pěkné číslo pro pomalejší kategorii, kde startují začátečníci, junioři a starší závodníci. Vyhrál Pavel Hejzlar.

9 GT-Stocků s podvozky 4x4, motory LRP 17,5T, převodem max.1:4,5 a líbivými karoseriemi vyhrál Lukáš Vopat. Třetí místo putuje k nám do Vysokého Mýta.

7 dvanáctin a velmi svižná jízda. Vítězství bral Marcel Dostál.

4 GTčka. Speciálně pro tento lednový závod Rebels Race byla otevřena kategorie GT-Lemans s totožnými předpisy jako se jezdi na HITu v Holešově, tedy motory bez omezení výkonu a volné karoserie do 200 mm šířky. Pozvání však využil pouze Roman Krejčí, který přicestoval vlakem s Ostravy. Kategorii pak suverénně vyhrál se svým rychlým speciálem Le Mans. Druhé a třetí místo putuje do Vysokého Mýta, závod jsme absolvovali se slabšími motory 10,5T. Škoda, že účast v této kategorii nebyla větší pro lepší propagaci této zajímavé kategorie, kde jsou auta se zadním pohonem technicky a údržbou jednodušší než TC4x4 a na mechovkách na koberci skvěle sedí. Nicméně i tak jsme se hezky svezli, v klidu poladili svoje auta a dali připomenout dobám, kdy GTčka na Rebels byla jednou z nejobsazovanějších kategorií...

Nyní už se těšíme na zbývající dva závody Rebels Race Na Třebešíně: 1.2. a 28.3.2020.