Online: /


Moravian Le Mans Series,
Brno-Bosonohy,
sobota 28.9.2019
Předposlední závod letošního ročníku MLMS na asfaltě. Jelo se 2x kvalifikace na nejlepší kolo, poté 4x finálovky, každá na 15 minut.

Po ránu byla dráha dost chladná, měli jsme problémy s gripem. Výkonnostní rozdíly se za těchto podmínek smazávají. Kvalifikace se nám moc nepovedla.Po nepříliš zdařilé kvalifikaci jsme tedy se synem Jakubem startovali ze skupiny B s handicapem -1 kolo na jezdce ze skupiny A. Až v průběhu dne se otepluje. Spadlo i pár kapek, ale sluníčko je brzy vysušilo. Během čtyř finálových jízd po 15ti minutách jsme se postupně propracovávali kupředu a vymazali handicap. Nakonec z toho bylo solidní umístění v celkovém pořadí a 3.a 4.místo v kategorii LMP2.Na špici startovního pole skupiny A bojovali Roman Krejčí a Daniel Urban se speciály LMP1.

Vítězství v kategorii LMP2 patří Marku Helbichovi. Velkou smůlu měl jinak výborně jedoucí Martin Korotwitschka, který nedojel hned první finálovou rozjížďku a to je ztráta, co se už nedá dohnat, v Le Mans se žádná rozjížďka neškrtá.

LMP3 vyhrál Miloš Dobiáš před Lucií Krejčí.

Ve formuli 1 kraloval Miroslav Meloun.

Fotogalerie:

Výsledky závodu:Průběžné pořadí šampionátu MLMS:
Tento příspěvek naleznete i na našem Facebooku.Zpracováno 28.9.2019