Online: /


Moravian Le Mans Series, Frýdek-Místek - Sokolík,
sobota 13.7.2019
Další závod RC Moravian Le Mans Series se jel 13.7.2019 v "oldschoolovém" areálu Sokolík ve Frýdku Místku. Toto místo svojí atmosférou přímo dýchá starými dobrými časy opravdové poctivé modelařiny. I proto se tu tradičně jezdí závody RC Moravian Le Mans Series spolu se závodem seriálu Veteran tour spalováků 1/8.

Všechny předpovědní modely však ukazovaly na příchod fronty s deštěm. Nicméně jsme po konzultaci s pořadatelem, že "počasí je zajištěno", nakonec dorazili na místo. Pátek odpoledne a navečer probíhaly volné tréninky s častým odbíháním do místní restaurace Sokolík na pivo či něco k jídlu. V sobotu ráno pořadatel program uspíšil v očekávání možných přeháněk. Kvalifikace začínaly již od 8:00, abychom toho stihli co nejvíc, pokud by opravdu něco přišlo. Nakonec počasí vyšlo nad očekávání dobře, všude kolem nás se honily mraky, občas hřmělo, kolegové co v Blansku jeli dvanáctihodinovku hlásili déšť, ale na Sokolíku svítilo sluníčko a jezdilo se na suchu až do odpoledne. Stihli jsme odjet 3 finálové jízdy, když se na trať snesly první kapky. Následně se pořadatel rozhodl jízdy ukončit a vyhlásit výsledky. Tedy úspěšný den !

Fotogalerie:Výsledky závodu:Průběžné pořadí šampionátu MLMS:Tento příspěvek naleznete i na našem Facebooku.Zpracováno 13.7.2019