Online: /


International KYOSHO Mini-Z Masters 2015

Praha, 27-29.3.2015
Kategorie, technické propozice

Místo konání, mapa

Startovní listina

...nejmladší účastníci

...paní z cateringu

...Production Juniors/CZ

...Production Seniors/CZ

...Production

...Competition Juniors/CZ

...Competition Seniors/CZ

...Competition

...Touring Juniors/CZ

...Touring Seniors/CZ

...Touring

...Groupe C Juniors/CZ

...Groupe C Seniors/CZ

...Groupe C

...F1 Juniors/CZ

...F1 Seniors/CZ

...F1Po loňské úspěšné premiéře se opět závod Kyosho Masters RC aut kategorie Mini-Z 1:28 Racer vrátil na českém území. Soutěžící z několika zemí se sjeli reprezentativních prostor pražského Tyršova domu – Michnova paláce ve dnech 27-29.3.2015. Závod se jel na povrchu RCP (na hrubé straně) a byl solidně obsazen, soutěžní špičkou pilotů z několika zemí. O to víc mrzí, že na poslední chvíli svoji účast odřeklo několik pilotů, kteří předtím účast přislíbili... Tréninky začaly již v pátek a ten, kdo dorazil až v sobotu měl nevýhodu kratšího ladění aut na nezvyklý povrch trati.Členové RC Teamu Vysoké Mýto se však předvedli ve výborné formě, když z celkem 45ti rozdělovaných pohárů jich z Prahy odvezli 15, tedy plnou třetinu. Petr Dvořák dokonce získal 4 tituly v absolutním pořadí z 5ti vyhlášených kategoriích a jedno druhé místo, v národním českém mistrovství pak Petr získal všech 5 juniorských titulů, což je ústyhodná skvělá bilance a Petrovi patří poděkování za reprezentaci modelářského klubu RC Teamu Vysoké Mýto, našeho města, své školy (ISŠT Vysoké Mýto) i celé České republiky.

Dobře si však vedli i další soutěžící RC Teamu Vysoké Mýto: Petr Švec obsadil vynikající 3.místo v kat.Touring v celkovém pořadí, 2.místo v národní kat.Touring, Vladimír Švec 3.místo v národní kat.Touring, Jiří Vaněk 1.místo v národní kat.Group-C a 2.místo v národní kat.Competition a velmi dobře na své první mezinárodní akce reprezentoval i Martin Doubek.

Za povšimnutí patří i výborné výkony juniorů z třebechovického klubu TRCA, Jakuba Blechy, Petra Sibeke, Pavla Blažka juniora, Filipa a Michala Senkových. Je vidět, že ze závodů Grand Prix Mini-Z Cup, které naše dva kluby společně organizují, těžíme z vyježděnosti pilotů i jejich zkušeností a psychické odolnosti čelit tlaku konkurentů.

Rádi naše zkušenosti předáme i dalším zájemcům o tohoto zajímavého koníčka a můžeme nabídnou tréninkové možnosti jak ve Vysokém Mýtě, tak ve Třebechovicích pod Orebem, emailový kontakt snadno dohledáte na našich webových stránkách.

Tento příspěvek naleznete i na našem Facebooku.Zpracováno 30.3.2015