Online: /


Grand Prix Mini-Z Cup 2012-2013

Konečné výsledky seriálu závodůDojeli jsme do cíle a Grand Prix Mini-Z Cup 2012-2013 se stalo minulostí.
Minulostí, na kterou snad bude rádo vzpomínat všech 17 soutěžících, kteří se během GP představili v kategorii Open a 28 soutěžících z kategorie Standard.
Velkou část startovního pole GP činí junioři.
V kat.Open: 8 mladších juniorů do 12ti let, 5 starších juniorů a 4 senioři.
V kat.Standard: 11 mladších juniorů do 12ti let, 5 starších juniorů a 12 seniorů.Výsledky juniorů nenechávají nikoho na pochybách, že k seniorům na závodní dráze necítí žádnou falešnou úctu.
Tatínci senioři jsou ovšem rádi, že to kluky baví a jejich úsilí podporují.
To je významný faktor, protože bez rodičovské podpory, bez přizpůsobení kalendáře rodinných akcí a bez přiměřeného rozpočtu na autíčka by nešlo závodit na úrovni.
My máme to nevšední štěstí, že se sešla parta, která svému koníčku dává, co je potřeba a výsledky se dostavují.Tradičním bonbonkem na závěr závodů je bohatá tombola, na každého se vždy dostalo nějaké maličkosti.
Letos jsme soutěžícím GP rozdali čtrnáct krásných nových karoserií a řadu dalších hodnotných cen a mini-z příslušenství.
Z každého závodu si ti nejlepší v každé věkové kategorii odvezli diplomy a samozřejmě, za celkové umístění v šampionátu, jsme rozdali 8 kolekcí pohárů za jednotlivé věkové kategorie i za celkové pořadí.To vše by samozřejmě nebylo možné bez dobrého realizačního týmu a rukou ochotných pomoci.
Je na místě poděkovat P.Blažkovi za spolupořadatelské úsilí, P.Krejsovi za trpělivou organizaci rozjížděk, dámám paní Dvořákové, Sibekové a Blechové za podporu v zázemí, V.Švecovi za celoroční péči o naši RCP dráhu a její trpělivou přepravu na tréninky a závody, Orlu Vysoké Mýto a DDM Třebechovice pod Orebem za poskytnutí prostoru pro konání závodů a Liboru Prchalovi s Cedrikem Klimešem, kteří nezkazí žádnou legraci a svým příkladem motivují i ostatní.
Nešlo by to ani bez sponzorů, kteří aktivity našeho klubu podporují a kteří jsou si dobře vědomi významu naší práce pro rozvoj juniorů a mládeže.
V našem případě to jsou Pardubický kraj, Město Vysoké Mýto a Advokátní kancelář JUDr.Eva Vaňková.
Děkujeme za podporu a věříme, že nám zůstanete nakloněni i nadále.Atraktivitě závodů GP samozřejmě přispívá konkurence v podobě pestrého zastoupení klubů. V letošním ročníku jimi byly: AMMK Český Krumlov, DDM TRCA Třebechovice pod Orebem, KV Hluboká nad Vltavou, Nové Město nad Metují, RCK Prachatice, SRC Česká Třebová, DDM Mikádo Vysoké Mýto a RC Team Vysoké Mýto. Věříme, že s námi vstoupí i do dalšího ročníku GP a třeba se objeví i noví zájemci a soutěžící.

Svůj názor, zhodnocení uplynulého ročníku či náměty k formátu dalšího ročníku GP můžete vyjádřit na Diskusi či nás kontaktovat emailem.

A pokud se napříště sami chcete zůčastnit GP, máte zájem vyměnit si zkušenosti a zkonfrontoval své umění na závodní dráze, již nyní se můžete registrovat do Grand Prix Mini-Z Cup ročníku 2013-2014.

Výsledky kategorie Standard dle věkových kategorií:


...Standard, dle věkových skupinVýsledky kategorie Standard v celkovém pořadí:


...Standard, celkové pořadíVýsledky kategorie Open dle věkových kategorií:


...Open, dle věkových skupinVýsledky kategorie Open v celkovém pořadí:


...Open, celkové pořadíDetailní výsledky šampionátu v jednotlivých kategoriích celkově i podle věkových skupinZpracováno 17.3.2013