Online: /


So 23.10.2004 "nultý" Jet Meet 2004 v ModelCity LMK Znojmo

O víkendu 22-24.10.2004 uspořádal LMK Znojmo spolu s RC Brno "nultý" ročník setkání modelů jetů "Jet Meet 2004" v nově vybudovaném modelářském areálu "ModelCity" u obce Hluboké Mašůvky nedaleko Znojma.
Tento areál s asfaltovou dráhou 150x12 m, hangárem pro modely, parkovištěm, restaurací, skluzavkou pro děti bude slavnostně a oficielně otevřen až v květnu 2005, zbývá prý dobudovat ještě terénní dráhu pro RC buggy a asfaltovou dráhu pro silniční RC auta.
Rozjezdová dráha pro letecké modeláře včetně vysokého ochranného plotu z drátěného pletiva oddělující prostor pro diváky, již však je v provozu a "Jet Meet 2004" byl její zatěžkávací provozní zkouškou.

Hlavním programem byly turbínové modely, vzhledem k nízké dopolední oblačnosti se v sobotu dostaly ke slovu i jiné modely, když se pilotům jetů do vzduchu moc nechtělo. Tyto modely dosahují velmi vysokých rychlostí (350-400 km/h) a stometrové zdálenosti takový model urazí za nepatrný okamžik. Ztráta kontaktu s modelem pak může být osudná...

Mapka Model City LMK Znojmo :Model City za provozu :


Wild Hornet Jet Arrows :


Mig-15 Pavla Bosáka :


Aero L-29 Delfín Petra Stejskala :


Saab Viggen Vladislava Brože:


...po vysazení turbíny pilot model zkušeně položil do kukuřice bez velkých následků.

EuroSport Ivo Krále, na dalších obrázcích F5E :


Fantazin Františka Fialy :


IA-63 Pampa Švýcara Hanse Laubschera :


Aero L-39 Albatros Karla Pytely :


F9F Panther Miloše Tichého :


Christen Eagle Dušana Kolka :


Další modely :Helikoptéry - Hughes 500E Pavla Kupilíka :

Kdy příště v Model City ? :První akce se pořadatelům vydařila jak organizačně, tak i přízní počasí. Jety jsou divácky velmi atraktivní modelářskou kategorií a do zbrusu nového areálu přilákaly značné množství diváků.
Škoda jen, že rozjezdová dráha je orientovaná jižním směrem. Pilotům, divákům i fotoaparátům svítilo podzimní sluníčko celý den do očí...

V sobotu se leteckomodelářský den opravdu vyvedl a organizátorům patří obdiv a dík.

Společné foto na rozloučenou :Hodně úspěchů a stejně vydařených akcí v Model City !


Článek z časopisu JetPower.

Jirka, RC Team Vysoké Mýto, 23.10.2004, doplněno 18.5.2005